TOMATIS®

ВІБРУЙТЕ З МЕТОДОМ ТОМАТІС (TOMATIS® METHOD)

Звук – це вібрація! Коли він проходить у повітрі, ми говоримо про повітряну провідність. Звук

проходить ще краще через кістки тіла; це – кісткова провідність.

Закрийте собі вуха і говоріть, як завжди. Ви чітко почуєте свій голос, оскільки він проходить, головним чином, через кістки голови. Почніть говорити голосніше, і Ви відчуєте, як вібрує все тіло.

Під час сеансів слухання TOMATIS® музика передається завдяки навушникам з повітряною і кістковою провідністю. Музика йде до слухового проходу через навушники, поміщені на кожному вусі, і через вібрацію у верхній частині черепа. За допомогою особливого настроювання звук спочатку проходить через черепну кістку.

Таким чином, слухова система буде природно підготовлена до сприйняття звуку через повітряну провідність. Ця подвійна зрушена подача звуку буде розвивати здатність мозку добре аналізувати сенсорне звукове повідомлення.

 

ВАШ ФАХІВЕЦЬ TOMATIS®

Тільки фахівцям, зазначеним на сайті www.tomatis.com, компанія TOMATIS DEVELOPPEMENT S.A. дозволяє працювати з Методом TOMATIS®

Вони проходять вузькоспеціальне початкове і безперервне навчання, мають чудово підібране і пристосоване професійне обладнання та зобов’язуються дотримуватись суворих норм професійної практики та етики.

Наш сертифікат виданий Надії Думич, можете знайти на офіційному сайті http://www.tomatis.com/

МЕТОД ТОМАТІС (TOMATIS®), НЕЙРОСЕНСОРНА СЛУХОВА СТИМУЛЯЦІЯ

МОЖНА ДОБРЕ ЧУТИ І  ПОГАНО СЛУХАТИ

«Ви уважно читаєте цю статтю? Так? Тоді ви не чуєте шуми навколо Вас!»

Насправді Ви чудово їх чуєте, але не звертаєте на них уваги!

Це означає, що Вам вдається усунути непотрібні звуки, щоб зосередитися лише на істотних звуках. Це може здатися Вам досить простим, але тут йдеться про когнітивну здатність високого рівня, що має на увазі здатність керувати своїми емоціями.

Ми говоримо, що слухання порушено, коли людині не вдається правильно аналізувати сенсорне повідомлення, яке отримує її вухо. Наприклад, це відбувається, коли Ви не можете як слід зосередитися на голосі Вашого співрозмовника попри те, що прекрасно його чуєте.

Це порушення може виникнути в результаті численних причин, фізіологічних і психологічних одночасно. Метод TOMATIS® – це методика викладання, яка допомагає Вам краще слухати …, а не краще чути.

 

ВАШЕ ВУХО СТИМУЛЮЄ ВАШ МОЗОК

Чи знали Ви про те, що для правильного функціонування Вашому мозку потрібна, головним чином, стимуляція? Чи знали Ви, що більше 80% цієї стимуляції виходить з Вашого вуха? Чи перебуваєте Ви у стані неспання або сну, Ваше вухо не перестає відправляти стимуляції  Вашому мозку.

Починаючи з 4-го місяця вагітності, вухо зародка є першим повністю працездатним органом. Вухо не тільки сприймає звук, але й відповідає за Вашу рівновагу, ритм і координацію. Закрийте собі одне вухо при ходінні, і Ви побачите, що помітно втрачаєте рівновагу.

Коли порушено слухання, то слухова система, будучи могутнім сенсорним інтегратором, працює неефективно. Це порушення може дуже сильно позначитися на Вашому особистісному розвитку і самопочутті. Працюючи над передачею та аналізом звуку, Метод TOMATIS® допомагає Вам добре стимулювати мозок.

 

ЗДИВУЙТЕ СЕБЕ З МЕТОДОМ TOMATIS®

Коли слухання порушено, Ваш мозок неуважний до звуків, які передає вухо. Тому треба привернути його увагу. Проте мозок дуже чутливий до раптових змін, які не може передбачити. Ви не звернете жодної уваги на сусідського собаку, який гавкає в сотий раз. І навпаки, Ви б здригнулися, якби раптом цей собака просто занявкав!

Під час сеансів слухання TOMATIS® музика передається з раптовими змінами контрастів, які встановлені залежно від тембру та інтенсивності. Ці контрасти абсолютно непередбачувані. Будучи безболісними, вони мають ефект подиву для мозку, який механічно почне звертати на них особливу увагу. Завдяки цим ефектам звукових контрастів, які повторюються і непередбачувані, мозок стане поступово займати позицію слухання.

Окрім того, ці контрасти встановлюються, щоб сприяти передачі високих звуків. Ці звуки активізують переважну більшість сенсорних звукових клітин. Таким чином, вони мають потужний стимулюючий ефект.

 

ОБЛАСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

TOMATIS® призначений для дітей і дорослих будь-якого віку. Це техніка, яка доповнює професійний супровід. Вона в жодному разі не може замінити роботу психотерапевта,логопеда чи педагога. Навпаки, вона дозволяє значно покращити результати їх роботи, особливо у наступних областях.

 

ТРУДНОЩІ НАВЧАННЯ І МОВЛЕННЄВІ ПОРУШЕННЯ

Впливаючи на пластичність нервових шляхів, залучених у декодування та аналіз звуків, а також на механізми моторики, рівноваги і координації, Метод TOMATIS® може допомогти дітям, а також дорослим розвинути компенсаційні стратегії для подолання труднощів навчання і мовленнєвих порушень.

ПОРУШЕННЯ УВАГИ

Метод TOMATIS® заснований на принципі створення музичних контрастів, призначених для того, щоб постійно дивувати мозок і тримати його насторожі. Мета полягає в тому, щоб допомогти розвинути автоматичні механізми розпізнавання змін, що в свою чергу підсилює увагу.

ЕМОЦІЙНІ РОЗЛАДИ

Мозок схильний природно захищатися, наприклад, коли зовнішнє середовище агресивно впливає на нього, або після емоційного потрясіння. Цей захист діє як фільтр, що порушує передачу та аналіз сенсорного повідомлення. За допомогою непрямого впливу на лімбічну систему і на префронтальну кору головного мозку Метод TOMATIS® допомагає боротися з емоційними розладами, що відносяться до депресії і тривожності.

ПСИХОМОТОРНІ ПОРУШЕННЯ

За допомогою прямого впливу на лабіринт вуха Метод TOMATIS® впливає на регуляцію м’язового тонусу і, отже, на вертикальність, а також на порушення латеральності. Крім того, в поєднанні з багатьма іншими частинами мозку, вестибулярна система відіграє важливу роль щодо механізмів координації і ритму. Отже, Метод TOMATIS® може ефективно впливати на порушення ритму і координації.

ПЕРВАЗИВНИЙ РОЗЛАД РОЗВИТКУ (ПРР)

Нервові шляхи, що з’єднують вухо з мозком, містять особливі нейрони, які називаються «дзеркальними нейронами». Вони відіграють важливу роль у побудові соціальної когніції, тобто сукупності процесів, які дозволяють присвоїти людині наміри, ідеї, і навіть зрозуміти її емоційний стан. Впливаючи на ці нервові шляхи, Метод TOMATIS® пропонує таким чином поліпшити якість наших здібностей до спілкування.

ОСОБИСТІСНИЙ РОЗВИТОК І САМОПОЧУТТЯ

Звуки, насичені високими гармоніками, стимулюють велику нервову мережу, так зване «сітчасте утворення». Вона контролює рівень загальної активності мозкової діяльності. Сприяючи передачі високих звуків, які надають одночасно ефект підсилення на мозковому рівні і ефект розслаблення на тілесному рівні, Метод TOMATIS® позитивно впливає на особистісний розвиток і на самопочуття.

ПОКРАЩЕННЯ  ГОЛОСУ І МУЗИЧНОСТІ

Основний принцип Методу TOMATIS® полягає в тому, що будь-яка зміна на рівні механізмів, що стосуються сприйняття та аналізу звукового повідомлення, спричинить наслідки на рівні відтворення повідомлення, у розмові, у співі або за допомогою музичного інструменту.

ПІДГОТОВКА ДО ПОЛОГІВ

Голос матері сприймається зародком. Цей голос є певного роду емоційною звуковою субстанцією, першорядною і головною для розвитку дитини. Тому важливо, щоб вона була приємно сприйнята дитиною. Впливаючи на регуляцію стресу і сприяючи кістковій провідності звуку, Метод TOMATIS® супроводжує майбутніх мам протягом їх вагітності.

ЗАСВОЄННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ

Мета Методу TOMATIS® – дати будь-якій людині, яка бажає вивчати іноземну мову, можливість дійсно засвоїти ритми і звуки, дозволяючи вуху ефективно пристосуватися до них, щоб бути у змозі аналізувати і відтворювати їх. Ця робота полягає у тому, щоб звільнитися від ритмічних і звукових звичок своєї власної мови, оскільки вони часто негативно впливають на мову, яку вивчаєш.

ПРОЙТИ ПРОГРАМУ СЛУХАННЯ

ПОПЕРЕДНЯ СПІВБЕСІДА

Попередня співбесіда проводиться уповноваженим Фахівцем TOMATIS®. Під час цієї співбесіди Ви проходите психо-логопедичний тест, пристосований до Вашої проблематики.

СЕАНСИ СЛУХАННЯ

Завдяки спеціально створеним апаратам, Ви слухаєте програму, обрану фахівцем TOMATIS®. Ви можете проходити цю програму в центрі або вдома, використовуючи портативні пристрої TalksUp”.

Оскільки йдеться про стимуляцію вуха і мозку, сеанси повинні повторюватися, але необхідно також робити перерви між ними, так звані фази відпочинку, «засвоєння», щоб прогрес був тривалим.

Тривалість і кількість сеансів залежатимуть від Вашої проблематики. Зазвичай йдеться про щоденні двогодинні сеанси із загальною програмою від 60 до 90 годин.

Якщо фахівець пройшов спеціальне навчання, то він може запропонувати Вам пройти активні сеанси. Це сеанси читання, повторення або говоріння, під час яких Ваш голос миттєво модифікується і знову передається відповідно до особливих параметрів Ефекту TOMATIS®.

Ви безпосередньо чуєте Ваш відкоригований голос і, відповідно, несвідомо перебудовуєте його. Ця вправа не є систематичною і пропонується після закінчення пасивної програми слухання.

ОСТАТОЧНИЙ ПІДСУМОК

Після закінчення сеансів слухання Ви підбиваєте остаточний підсумок. Цей результат дозволяє виміряти отриманий прогрес і визначити, чи рекомендується пройти інші сеанси.

Результати, отримані з Методом TOMATIS®, є довготривалими.

Як правило, немає необхідності в продовженні сеансів за межами початкового періоду. Проте для деяких видів проблематики може виникнути необхідність продовжити програму.